מסע צילום חוויתי להודו בסוכות

Days
Hours
Minutes
Seconds

הודו… גן עדן לצלמים!  15 שנים אני מצלמת, מטיילת בארץ ובעולם ומלמדת צילום, וכשנסעתי לפני שנתיים לסיור מקדים בהודו מצאתי פנינה צילומית: רחובות שוקקים מלאים בצבעים, ריחות, וטעמים; שווקים תוססים וססגוניים, כפרים קטנים ואותנטיים וטבע פראי, תרבות עתיקה עם ארמונות מפוארים ומבנים מרתקים, טיח מתקלף על קירות, טקסים דתיים, מנזרים, שבטים מתבודדים ואנשים חייכנים וידידותיים. שילוב מרתק של אורבניות הומה, רוחניות ונוף משתנה.

מדרגות בג׳איפור

רכבת בהודו

נשים בשוק בהודו

באבות (כהני דת) בהודו

אז הבנתי שאני חייבת להביא אנשים נוספים שיחוו את הודו דרך המצלמות, לשתף בנקודת המבט שלי ולגלות את נקודת המבט שלכם. המסע שלנו יוצא להימלאיה ההודית ומשלב צילום והכרות עם התרבות העתיקה והמגוונת של הודו, טבע ונוף. וכדי שנחווה את הודו במלואה שילבנו במסע ביקור במנזרים ובאתרים היסטוריים ומודרניים, סיורים בסמטאות קסומות ובשווקים ססגוניים, השתתפות בטקסים דתיים, מפגשים עם אנשים מרתקים שיספרו לנו סיפור חיים מעניין ויחברו אותנו להסטוריה ולתרבות העשירה של הודו. נשתתף בסדנאות מקומיות של יוגה ובישול, נתפנק במסאג' איורוודי אותנטי ונהנה מחוויות שיסעירו את החושים – המיטב שיש להודו להציע.

בין היתר נבקר במקדש הזהב באמריצר | במנזר בודהיסטי של נשים מערביות | נפגוש לשיחה גורו הינדואיסטי | נקבל שיעור יוגה ממאסטר מקומי בדהרמסלה | נתרשם ממטעי התה בעמק קנגרה העשיר | נטייל בכפרים ונבקר בבית משפחה מקומית ברישיקש שילמדו אותנו בישול הודי | נשתתף בטקס הגשת מנחה לגנגס הקדוש | ונסיים בביקור מרתק בדלהי הבירה. לאורך כל המסע נישן בבתי מלון טובים.

הקבוצה המצומצמת שתצא תקבל ממני הדרכה אישית על חידוד ההתבוננות, על איך להפוך את המצלמה לכלי נגיש, שמשרת את הכוונות והראיה שלנו. איך לבנות קומפוזיציות, לבחור את הרגע המכריע, לפתח קשר עם המצולמים כדי לקבל את התמונה האותנטית והטבעית שחיפשתם ואיך לתפעל את המצלמה בקלות ובכייף.

המסלול כולל את האתרים הבאים:

  • מקדש הזהב באמריצר
  • מנזרים טיבטים - בודהיסטים
  • מרכזי אמנות בדהרמסלה
  • עמק קנגרה העשיר בכפרים אותנטיים ומטעי תה
  • רישיקש והארידוואר שעל גדות נהר הגנגס הקדוש
  • ביקור בדלהי הבירה

יציאה: 23/09/2018   חזרה: 07/10/2018   סה"כ 14 ימים

את המסע ילוו שני אנשי צוות מהארץ:
אורלי דניאלי – צלמת, מורה לצילום ומנחה סדנאות צילום, שתיתן הנחיה אישית וקבוצתית לאורך המסע
מלווה ישראלי נוסף שיהיה אחראי על ההיבט התפעולי של המסע, מגיש עזרה ראשונה ובעל היכרות מעמיקה עם האיזור והתרבות בהודו

*בהודו ילוו אותנו מדריכים מקומיים דוברי אנגלית, נהג ורכב צמוד לאורך כל המסלול

* הלינה במלונות מדרגה גבוהה

מקדש הזהב באמריצר

אמריצר–  מקדש הזהב

מוקד העניין העיקרי בעיר אמריצר הוא "הארימנדיר סאהיב" (Harimandir Sahib) - "מקדש הזהב". המקדש המרהיב נחשב לקודש הקודשים של הדת הסיקית. הוא בנוי שיש, משובץ בעיטורי זהב מנצנצים ואבני חן צבעוניות וממוקם על אי מלאכותי, סביב בריכת מים קדושים הנקראת "אמריט"– בריכת האלמוות; מים קדושים שהאדוקים בדתם טובלים בה. מקום רוחני שמושך מבקרים מכל העולם, שמגיעים לטקסים המתנהלים בו כל היום וכל הלילה, בלווי תפילות וניגונים. ישנן ארבע כניסות למקדש, כל אחת מסמלת את פתיחות המקדש לכל אדם באשר הוא.

רישיקש

רישיקש היא עיר קטנה יחסית, שופעת ברוחניות הינדית, שנמצאת בצפון הודו. האגדה ההינדית מספרת שמקורות מי הגנגס נופלים משערה של האלה פרוואטי ונהר הגנגס הקדוש, שחוצה את רישיקש, מושך אליו עולי רגל הינדים מכל רחבי הודו כדי לטבול בו. מי הגנגס ברישיקש צלולים ונקיים, כך שכל אחד יכול להתרחץ בהם. רישיקש היא עיר שכל אחד יכול למצוא בה עניין; אפשר ליהנות גם מהנוחות העירונית וגם משלווה כפרית. ברישיקש אפשר למצוא שפע סדנאות, כגון יוגה, בישול ומדיטציה, חנויות, אשראמים, שווקים ומסעדות, נוף ומפלי מים וטקס הפוג׳ה כל ערב בשקיעה.

דלהי

דלהי

דלהי, בירת הודו, היא עיר צפופה וסואנת, המונה כ- 18 מליון תושבים. לאחר שמתרגלים להמולה, נכנסים לקצב המיוחד להודו ומתחילים להנות מהאטרקציות המגוונות, מקניות ומאוכל טוב. דלהי נחלקת לשני אזורים שונים במהותם ובאופיים: אולד דלהי (Old Delhi) שמאופיינת בצבעים, ניחוחות וצלילים, שווקים, ריקשות, מסגדים ומבנים עתיקים ומפוארים. לעומתה, בניו דלהי (New Dehi), ניתן לראות מבנים מודרניים, מלונות יוקרה, מרכזי קניות מפוארים ומסעדות גורמה. יש בעיר קהילה יהודית קטנה ובית חב״ד הממוקם ב״מיין בזאר״, אליו מתרכזים תרמילאים ישראלים רבים המגיעים להודו.